5.12.2007

FC Nitra - MŠK Žilina 2:2 (0:0) na pok. kopy 3:4 do semifinále SP postupuje MŠK Žilina

Trojicu už dávnejšie známych semifinalistov 39. ro?níka Slovenského pohára vo futbale 2007/2008 (Spartak Trnava, Artmedia Petržalka, MFK Košice) doplnil v stredu ve?er aj aktuálny majster SR a líder jesennej ?asti Corgo? ligy - tím MŠK Žilina. O postupe MŠK tak rozhodol až jedenástkový rozstrel, v ktorom premenili žilinskí futbalisti z piatich pokusov štyri, kým Nitrania iba tri.

zdroj SITA

FC Nitra - MŠK Žilina 2:2 (0:0), na strely zo zna?ky pok. kopu 3:4 - prvý zápas 2:2, do semifinále SP postúpila Žilina
Góly: 85. A. Hesek, 90.+ Gruber - 71. Belák, 77. Jež (z pok. kopu), ŽK: 77. Martin Tóth, 78. Hroššo - 20. Zd. Štrba, rozhodovali: Richtárik - Ružbarský, Bobko, 1130 divákov

Zostavy:
Nitra: Hroššo - Erik Hrn?ár, Martin Tóth, Janí?ek, ?atko - Šimon?i? (80. Guzmický) - Grajciar, Gruber, Babic (75. M. Farkaš), Štajer (75. ?urgali) - A. Hesek
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pe?alka, Hubo?an, V. Leitner - Zd. Štrba - Devátý, Belák (80. Tesák), Jež - Breška, Štyvar (68. Lietava)

V chladnom po?así sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Ako prví pohrozili v 7. min hostia, no Štyvarova strela skon?ila mimo bránky. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpe?enej obrany, avšak hostia boli aktívnejší . Jediná strela Nitry na bránu v 1. pol?ase v 30. min , ktorú vyslal Gruber, skon?ila iba na bo?nej sieti. Hostia mali viacero šanci,  v 33. min Jež pekne uvo?nil Štrbu, ktorý však zo?i-vo?i Hroššovi prestrelil. Tesne pred odchodom na pol?asovú prestávku unikol Jež, ale jeho center spálil v stopercentnej príležitosti Belák.

V druhom pol?ase Žilin?ania viac otvorili hru a do?kali sa aj vedúceho gólu. V 71. min odrazenú loptu trafil spoza šestnástky volejom Belák - 0:1. O šes? minút neskôr fauloval domáci stopér Martin Tóth vo vyloženej šanci Brešku a nariadený pokutový kop Jež bezpe?ne premenil - 0:2. Nitra však ani za tohto nepriaznivého stavu nezložila zbrane a za?al sa odvíja? podobný scenár ako v prvom zápase v Žiline. V 85. min vykresal iskierku nádeje z priameho kopu Hesek, ktorý nachytal na hruškách brankára Kuciaka. Ke? sa už zdalo, že je o postupe hostí definitívne rozhodnuté, v tretej minúte nadstaveného ?asu sa na pravej strane pekne uvo?nil Gruber, za pomoci te?u vyrovnal a vynútil si vzh?adom na výsledok prvého vzájomného merania síl v Žiline (pred mesiacom tiež výsledok 2:2) jedenástkový rozstrel. V ?om mali napokon viac š?astia futbalisti spod Dub?a, ktorí boli z bieleho bodu úspešní štyrikrát, kým domáci Nitrania iba tri razy.
Jedenástkový rozstrel:
Gruber - nepremenil, Jež - 0:1, Erik Hrn?ár - 1:1, Lietava 1:2, A. Hesek - nepremenil, Breška - 1:3, Guzmický 2:3, Devátý - nepremenil, Grajciar 3:3, Tesák 3:4.

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Žilina potvrdila, že je ve?ké mužstvo. Hostia boli dnes aktívnejší, mali prevahu a lepšie im vychádzali aj kombinácie. Moji zverenci však ukázali charakter, nevzdali sa a bojovali až do konca. Penaltový rozstrel je už lotéria."

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Neveril som, že sa zopakuje výsledok z nášho prvého vzájomného pohárového zápasu. Do 85. minúty sme hrali ve?mi disciplinovane a myslel som si, že je už rozhodnuté. Domáci však bojovnos?ou dokázali skóre vyrovna?, ale v jedenástkovom rozstrele sa š?astena priklonila na našu stranu. Samozrejme, že s postupom do semifinále som spokojný."

zdroj: MŠK Žilina