24.11.2008

U 11 – Mladíci úspešní aj na Morave

Mladí futbalisti MŠK Žilina do jedenás? rokov už svojich rovesníkov na Slovensku prerástli. Tréner Jaroslav Ba?ík.

Mladí futbalisti MŠK Žilina do jedenás? rokov už svojich rovesníkov na Slovensku prerástli. Tréner Jaroslav Ba?ík pre nich teda pripravil medzinárodnú konfrontáciu. Jeho zverenci hrajú moravsko – sliezsku ligu prípraviek, kde sa okrem moravských, slovenských stretávajú aj s jedným po?ským mužstvom.

Ako sa vám vydarila jesenná polovica sezóny?

S jesennou ?as?ou sezóny som ve?mi spokojný, hlavne s moravsko - sliezskou ligou prípraviek. Hrávame tam ve?mi dobré zápasy s hrá?mi moravských klubov ako je Baník Ostrava, ?i Karviná. V slovenskej lige prípraviek sú, ke? to poviem neskromne len dve, ?i tri mužstvá ktoré sú s nami porovnate?né. Výkonnostne je to ve?mi slabé. Možno však aj preto, že najlepších hrá?ov z ostatných klubov s?ahujeme ku nám.

Aká je spokojnos? s hrá?mi?
Niektorí hrá?i u nás majú ve?mi dobré predpoklady, aby rástli. Napríklad Vallo, Makuch, Gamboš, ?i Šoška, ktorí sa zú?astnili aj miniturnaja v Moskve cez ?esko-nemeckú futbalovú školu. Sú z nich zatia? ve?mi ve?ké talenty. Ostatní chlapci za nimi však ur?ite ve?a nezaostávajú. Máme však aj chlapcov, ktorí na sebe musia viac robi?, aby ostatných dobehli, pretože za?ali hráva? futbal neskôr.

Nedávno ste na domácom ihrisku v Strážove vyhrali medzinárodný turnaj.
Hrali sme tam s dvoma mužstvami preto, že máme v kádri 20 hrá?ov. Stiahli sme aj chlapcov z okolia a mohli si tak zahra? aj oni. Rovnako sme ich mohli vidie? aj my. Je to pre nich skúsenos?. Jedno družstvo nakoniec turnaj na ktorom sa predstavili aj Nitra, Zlín, ?i Sigma Olomouc vyhralo.

Hrali obe žilinské družstvá zápas aj medzi sebou?
Áno, hrali a zápas sa skon?il remízou 0:0. Neboli sme rozdelení na lepších a slabších, snažili sme sa to rozdeli? rovnomerne.

Ako sa mladým Žilin?anom darí v konfrontácií s moravskými mužstvami?
Myslím, že sme s nimi porovnate?ní súper. V každom jednom zápase rozhodujú pri vyrovnanosti mužstiev detaily. Ur?ite je to pre nás, ale lepšia škola ako súperenie na Slovensku.

Ako sa mužstvu darí v moravsko – sliezskej lige prípraviek po jeseni?
V tabu?ke sme v strede, na šiestom mieste. Ak by sme hrali len na výsledky, dalo by sa dosiahnu? viac. Všetkých dvadsiatich sa však snažíme strieda? a vždy doma zostávajú iní piati hrá?i. Nehrajú vždy tí najsilnejší. ?ahko sa môže sta?, že sa z dnes najslabších o pár mesiacov stane najlepší.

Ako prišlo ku spojeniu prípraviek MŠK Žilina so moravsko – sliezskou ligou?
Podarilo sa nám to cez pána Cinka. Kontakty sme tam mali aj pred tým, ale nie takéto ve?ké. Rovnako aj spomenutý turnaj, ktorý sme u nás organizovali je výsledkom tejto spolupráce. Myslím si, že je to ve?mi dobrá vec, nie je to ?aleko. Do budúcnosti, by sa liga mohla rozšíri? aj o mužstvá z Po?ska. Už dnes tam jedno hrá. Rovnako si myslím, že ?eské mužstvá budú Žilinu vyh?adáva? aj sami, pretože vidia, že sa u nás s mládežou robí ve?mi dobre.

Akú ste pre hrá?ov pripravili zimnú prípravu?
Po?as tohto víkendu absolvujeme turnaj na Slavii, potom v januári pôjdeme na ?alší turnaj v Nitre. Vo februári pôjdeme do T?ebone. Neabsolvujeme ve?a turnajov, skôr také vä?šie. Príprava bude prebieha? hlavne na Športovom Gymnáziu v Strážove, kde chodia do športovej triedy a majú vytvorené ve?mi dobré podmienky.

Fotogaléria k článku: