U 16 Podbrezová - MŠK Žilina 2:3 (1:1)

Úspešný vstup do jarnej ligovej ?asti.

Góly MŠK: 19. Gorner, 50. Vantroba, 63. Mihálik.

Zostava MŠK: Hanovec - Martinec (41. Praženica), Ripel, Kuchar?ík, Petruš - Jánošík, Vantroba, Revák, Gorner (68. Hruboš) - Mihálik (70. Funtek), Petreje.

Hodnotenie: V prvom jarnom zápase na ihrisku súpera sme podali dobrý kolektívny výkon v ktorom vynikalo viacero jednotlivcov. Od úvodného hvizdu rozhodcu chlapci plnili to,?o sme siv kabíne povedali,že ideme do zápasu s cie?om vyhra? a vnú?i? súperovi náš štýúto?ného po?atia hry.Boli sme aktívny od za?iatku zápasu a v 19. min. sme sa ujali vedenia, ke? po centrovanej lopte z pravej strany L. Jánošíkom sa trafil do siete F. Gorner. V 35. min. nás síce súper potrestal vyrovnávajúcim gólom po chybe J. Martinca a nedôraznom bránení R. Petruša, ale už 10 min. po prestávke sme už znovu viedli ke? sa z pokut.kopu nemýlil P. Vantroba. V 63. min.  výborne hrajúci J. Mihálik vnikol po samostatnej akcii stredom obrany súpera do 16-ky a s preh?adom zvýšil skóre na 3:1. Ale  hne? v nasledujúcej minúte aj s prispením chybného rozhodnutia, zlého postavenia a následného neskorého vybehnutia nášho brankára súper znížil na kone?ných 2:3. V závere sme ešte mali nieko?ko vydarených akcií žia?, s nepresnou koncovkou a tak ostal stav stretnutia už nezmenený. S predvedenou hrou som spokojný, viacerí hrá?i podali nadpriemerné, výborné výkony.

zdroj: MŠK Žilina