U 16 MŠK Žilina - MFK Košice 4:0 (2:0)

V 12. minúte bolo už 2:0.

Góly: 4. Jánošík, 12. Kuchar?ík, 76. Hruboš, 80. Funtek.

Zostava MŠK: Holec - Martinec (75. Zavadzan), Ripel, Kuchar?ík, Petruš - Jánošík, Vantroba, Hruboš, Rybár - Kašuba (41. Funtek), Petreje (65. Masný).

Hodnotenie: V zápase bohatom na góly sa hral obojstranne úto?ný futbal s množstvom pekných kombina?ných akcií na bidvoch stranách. Úvod zápasu nám dokonale vyšiel, ke? už po dvanástich minútach sme viedli 2:0. Prvý gól strelil L. Jánošík po peknej akcií z ?avej strany a prihrávke F. Rybára, druhý pridal D. Kuchar?ík hlavou po rohovom kope. Súpera sme zasko?ili v prvej 20 minútovke sme hrali ve?mi aktívne, kombina?ne na 1,2 dotyky v dobrom pohybe. V druhej polovici 1. pol?asu súper hru vyrovnal, bol aktívnejší, ?astejšie sa dostával do priestoru pred našu bránu,ale do vážnejšiej šance sme ich nepustili. V druhom pol?ase sa hralo v dobrom tempe hore-dole, Koši?ania stále viac otvárali priestor v defenzíve a my sme hrozili ?astými brejk. situáciami, z ktorých sa nám v závere podarilo dva krát skórova?. V 76. min. M. Hruboš strelou k ty?i a v 80. min. po peknej akcií P. Vantrobu z pravej strany a spätnej prihrávke upravil na kone?ných 4:0 M. Funtek.
Za dnešný výkon musím svoje mužstvo pochváli?, chlapci hrali spolahlivo v defenzíve s dobrou prechodovou fázou a teší ma úspešná realizácia množstva našich úto?ných akcií.

zdroj: MŠK Žilina