21.3.2011

U 13 Medzinárodný turnaj v Nitre

Žiaci MŠK Žilina na kone?nom druhom mieste

V piatok 18. 3. a v sobotu 19. 3. sa v Nitre už tradi?ne uskuto?nil medzinárodný turnaj mladších žiakov McDonald´s Cup. V konkurencii šiestich družstiev si hrá?i MŠK Žilina druhé miesto za ví?aznou Nitrou.

Zostava MŠK Žilina: Milo, Sandanus, Dula?ka P.- Zajac, Fujak D., Fujak R., Drbúl, Šoška, Šušolík, Štefanec, Taška, Majštiník, Makúch, Martin?ek, Vakula, Staník, Vallo, Krela, Bucha.

MŠK Žilina - DAC D. Streda 2:2 (Krela, Makuch)
MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 (Fujak R.2, Vallo, Krela (11m))
MŠK Žilina - Spartak Brno 4:1 (Vakula 2, Kysel, Drbúl)
MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1 (Krela, Štefanec)
MŠK - FC Nitra 0:1

Trenéri MŠK J. Ba?ík a T. Škrobák: Okrem druhého pol?asu zápasu s Dunajskou Stredou sme odohrali dobrý turnaj. Chlapci za?ínajú chápa?, o ?om je ve?ká forma futbalu, že nemôžu každú získanú loptu hra? priamo na súperovu bránku, ale musia si útok pripravi?.
Na domácom turnaji v Žiline nám chýbal trpezlivejší prechod do útoku, v Nitre sme sa v tejto hernej ?innosti zlepšili. Zlepši? však musíme bránenie štandartných situácií, z ktorých sme dostali na turnaji štyri góly. Vyvrcholením turnaja bol zápas s Nitrou. V súboji o prvé miesto sme nezvládli zakon?enie. Ke? proti silnému súperovi nepremeníme tri vyložené šance, nemôžeme vyhra?. Kombina?ne sme boli lepším mužstvom, ale streli? gól sa nám nepodarilo.