Fotogaléria
11.4.2012

U 19 MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:3 (0:1)

Rozhodnutie až na konci zápasu

Góly: 54. Petruš (11 m), 81. Dedič - 30. Pavlík, 65. Schranz, 90. Tomovič (11 m).

ŽK: Králik, Martinka, Ilko, Škriniar.

Zostava MŠK: Kosa - Ilko, Králik, Kubena, Petruš - Štrba (61. Garaj), Škriniar - Ďungel, Lupčo, Martinka (81. Rybár) - Fuják (45. Dedič).

V domácom zápase, ktorému by viac svedčila remíza sme s ťažkým súperom dostali gól v samom závere stretnutia z pokutového kopu. Bol to zápas v podstate dvoch rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom nás súper herne prevyšoval, hral dôrazne, agresívne, vysoko napádal s čím sme mali dosť veľké problémy a často sme chybovali v rozohrávke, tak po prestávke sa obraz hry zmenil. Spresnili sme hru, pridali na dôraze, zlepšili sme prechodovú fázu do útočnej činnosti a častejšie sme ohrozovali bránu Trnavčanov. V 1. polčase sme pôsobili ustráchaným dojmom, hrali sme pasívne no po prestávke sme boli oveľa aktívnejší.
Ako som už spomínal, úvod zápasu nám vôbec nevyšiel podľa predstáv. Sami sme sa často dostávali pod tlak nielen tým, že nás k tomu prinútil súper, ale aj zbytočnými ľahkými stratami lôpt na našej polovici ihriska a nedôsledným bránením v spojení so zlou komunikáciou v defenzíve. Tak ako sa to stalo v 15.min. keď mali hostia veľkú šancu po tom ako sa zrazili vo vzdušnom súboji dvaja naši stopéri, lopty sa zmocnil voľný hráč Trnavy, no našťastie z dobrej pozície prestrelil našu bránu. V 23. min sme mohli inkasovať po druhý krát. Získali sme loptu 35 metrov od našej brány, no v prechode do rýchleho protiútoku Ďungel váhal s prihrávkou a stratil loptu. Súper to bleskovo využil udrel do našej otvorenej obrany a strela útočníka Trnavy sa obtrela o brvno našej brány. O gól sme si koledovali, no a ten prišiel v 30.min. po rohovom kope, keď Trnavčan Pavlík nikým nekrytý otvoril skóre 0:1.
Po zmene strán sme vyrovnali Petrušom v 52. min. z pokutového kopu nariadenom po dravom prieniku Ilka, ktorého zastavili hosťujúci obrancovia len za cenu faulu. V 65. min. prišiel však ako blesk z jasného neba šok v podobe gólu do našej siete, keď v podstate z jedinej vážnej akcie v 2. polčase, ktorú však Trnavčania zohrali veľmi dobre sme inkasovali na 1:2. Navyše to bolo v čase, kedy sme boli aktívni, hrali sme dobre a mohli sme otočiť zápas v náš prospech. Z inkasovaného gólu sme sa snažili čo najskôr spamätať. V 69. min výborný center Ilka ešte nedokázal zúročiť úplne voľný Martinka, keď zbytočne hľadal komplikované riešenie v zakončení. No v 81. min. sme po spolupráci Ďungela s Lupčom a následnej presnej koncovke Dediča zaslúžene vyrovnali. Keď už sa zdalo že sa zápas skončí spravodlivou deľbou bodov, tak prišla nešťastná situácia z poslednej minúty stretnutia. Petruš v nič neriešiacej situácií v rohu našej šestnástky nešťastne, ale žiaľ aj naivne zasiahol protihráča kopačkou do tváre, po čom sa ozval hlas rozhodcovej píšťalky, z čoho rezultoval aj nariadený kop proti nášmu družstvu. Následnú penaltu Trnavčan Tomovič bezpečne premenil a nám ostali len oči pre plač. Škoda tohto momentu, lebo myslím si že sme videli kvalitné stretnutie o ktorého vývoj sa postarali hráči oboch družstiev a remíza by bola spravodlivejšia, no dnes nevyhrali lepší, ale tí šťastnejší v tomto zápase.

zdroj: MŠK Žilina