16.4.2012

U 19 Podbrezová - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

O osude zápasu sa rozhodlo až tri minúty pred koncom


ŽK: 7. Králik, 59. Štrba, 67. Škriniar, ČK: 20. Králik

Zostava MŠK: Holec - Praženica, Štrba, Králik, Petruš - Lupčo (76. Garaj), Škriniar - Jánošík, Fuják (80. Dirgas), Ďungel - Dedič (68. Hirka)

Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, lebo aj napriek tomu, že už od dvadsiatej minúty sme hrali v početnej nevýhode, keď nám rozhodca veľmi prísne po druhej žltej karte vylúčil Králika, sme mali toto stretnutie lepšie zvládnuť a minimálne v ňom remizovať. Vstup do zápasu nám vyšiel veľmi dobre, darila sa nám kombinačná hra, vynútili sme si aktívnou hrou prevahu. Už v 2. min. sme mohli viesť, keď po peknom centri Jánošíka brankárovi domácich lopta z rúk vypadla, no Dedič ponúknutú šancu slabým dôrazom v koncovke ani na dva krát nevyužil.  Do vylúčenia v spomínanej dvadsiatej min. sme jasne prevyšovali domáce družstvo (a boli sme lepší aj v oslabení) no tento moment nás trochu v rozlete pribrzdil a museli sme preskupiť niektorých hráčov na určitých postoch čo si myslím dosť ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Ďalším momentom čo možno ovplyvnila toto pre nás nešťastné stretnutie bola situácia z 39. min, kedy hlavný rozhodca odpískal v prospech nás pokutový kop, keď jeden z domácich hráčov zblokoval Ďungelovu strelu rukou, no vzápätí našu radosť uzemnil chybným verdiktom jeho asistent na čiare, ktorý nepochopiteľne zodvihol zástavku a signalizoval ofsajd.
V prvom polčase sa domáce družstvo ani v početnej výhode o jedného hráča v poli do ofenzívy moc nehrnulo a do žiadnej vážnej šance sa nedostali. Aj po prestávke hrala Podbrezová dosť pasívne a šance sa rodili len na našej strane. V 49. min. smerovala Jánošíkova prudká strela po predĺžení hlavou od Dediča len do brankára domácich. 1000%  šancu na skórovanie nevyužil v 52. min. Ďungel po tom ako ukážkovou spoluprácou vyšachovali spoločne s Fujákom krátkymi prihrávkami na jeden dotyk domácu obranu no v koncovke sám pred brankárom, ktorý šiel zavčasu na zem, zaváhal a trafil len jeho telo ležiace na zemi. V ďalšom priebehu zápasu sme v našej útočnej aktivite viac krát zlyhali vo finálnej fáze, kedy sme sa nepresnou prihrávkou pripravili o úspešné zakončenie. Ako som už spomínal súper si dnes nevypracoval v ofenzívnej činnosti skoro nič, v podstate okrem niekoľkých streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti našu bránu neohrozil. O to je to však smutnejšie, že sme v tomto zápase prehrali. Rozhodla o tom situácia z 87.minúty. Praženica v snahe zahrať malú domov hlavou nášmu brankárovi však usmernil loptu priamo do behu pred nabiehajúceho útočníka domácich, ten v súboji o loptu s brankárom Holecom loptu minul čím pomýlil aj nášho brankára a tak už pre domáceho hráča nebolo ťažké skórovať do opustenej brány. Po minulom nešťastnom domácom zápase s Trnovou je to druhý zápas v rade, v ktorom sme inkasovali  gól z kategórie lacných v závere stretnutia.
Ďalší zápas odohráme doma s Petržalkou 19. 4. o 14.00 hodine.
Tréner Vladimír Labant     
 

 

zdroj: MŠK Žilina

článok bol zobrazený 4994 krát

K článku bolo pridaných 0 komentárov

Prihlásenie registrovaného užívateľa:

Registráciou získate možnosť prispievať do diskusie, zapojiť sa do tipovačky a hodnotenia hráčov.