U 17 Podbrezová - MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Ťažký zápas, nakoniec s víťazstvom

Góly MŠK: Káčer, Zuziak

Zostava MŠK: Bajza - Stenchlák, Klačanský, Vavro (73. Jánošík), Kuric - Macala - Slaninka (49. Zuziak), Káčer, Klec, Ďungel (49. Puček) - Čmelík (60. Štadani).

S Podbrezovou sme očakávali ťažký zápas, súper štyri zápasy po sebe vyhral, naposledy so Slovanom, preto sme sa museli zodpovedne pripraviť a zabudnúť na naše vysoké víťazstvo na jeseň. Prvý polčas sme kontrolovali hru, súper bol zatiahnutý na svojej polovici, dobre sme kombinovali, ale iba po šestnástku. Domáceho brankára sme ohrozovali len zo strednej vzdialenosti Káčer 3x, Slaninka, Klecova hlavička išla po peknom Káčerovom centri ponad bránu. V 35. min. po faule na Čmelíka sme kopali pokutový kop, ktorý Káčer bezpečne premenil. Na konci prvého polčasu ohrozil domácu bránu Klačanský, ale jeho strelu brankár vyrazil.
Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s odhodlaním, pritvrdili v osobných súbojoch, až na hranici dovoleného, my sme prestali hrať našu hru z prvého polčasu, mali sme dlho loptu na kopačkách, nehrali sme na dva, tri dotyky a súper všetky súboje dohrával. Paradoxne sme si vytvárali viac šancí ako v prvom polčase. V 44. min. mal veľkú šancu Káčer, ale nezvolil dobré riešenie hernej situácie, Kuricova hlavička išla po rohovom kope ponad bránu.  Na dva nula mohol zvýšiť Zuziak, ale po peknej kombinačnej akcii rozhodca neuznal gól pre ofsajd. V 63. min sa opäť presadil Zuziak a jeho nechytateľná strela skončila v sieti, 0:2. Ďalšie šance mal Štadani, ale nebol úspešný v koncovke a Klačanského strela z priameho kopu skončila tesne vedľa brány. V takomto zápase treba zvýšiť na tri nula a je po zápase. Súper znížil v 78. min na 1:2 a v 80. min. sto percentnú šancu chytil Bajza. V dnešnom zápase sme si zaslúžili vyhrať, ale podali sme len priemerný výkon.
Ďalší zápas hráme vo štvrtok (19. 4.2012) v Závodí s Petržalkou  o 16.15 hod.

Tréner: Tibor Goljan

zdroj: MŠK Žilina