8.3.2014

Banská Bystrica U 16 - MŠK Žilina U 16 0:3 (0:1)

Ví?azná premiéra trénera Šuhaja pri mužstve, dvomi gólmi sa zaskvel Šimon Štefanec.

Dukla Banská Bystrica U 16 - MŠK Žilina U 16 0:3 (0:1)

Góly: 43.,79. Štefanec, 4. Majštiník.

Zostava: Bernát - Vallo, Šušolík, Víg?aš, Koštál - D. Fujak, Krela (60. Orság, 72. R. Fujak), Šimon Štefanec - Polá?ek, Sokol (54. Martin?ek), Majštiník.

Tréner P. Šuhaj:  "Na tento zápas sme ?akali celé dva mesiace. Bola to moja premiéra v úlohe hlavného trénera. Pred zápasom sme si povedali ,že musíme hra? aktívne na súperovej polovici,drža? loptu na svojich kopa?kách  a po strate lopty by? hne? aktivní. To sa nám od prvej minuty darilo. Vyšiel nám dokonale úvod zápasu,  ke?  v 4. minúte sme išli do vedenia krásnou strelou z 25 metrov v podaní hrotového  Majštiníka. V prvom pol?ase sme mali ešte dve vyložené šance (Polá?ek,Štefanec), ktoré sme pomalou pracou s loptou zahodili. V 27. minúte  nastrelil nádhernou  strelou z 25 metrov Šimon  Štefanec brvno.

V druhom pol?ase sme už jasne dominovali. Súpera sme dostávali pod neustály  tlak,  z ?oho v 43. minúte Šimon  Štefanec profitoval  po krásnej  individuálnej  akcii  Sokola - 2:0 v náš prospech.V 62. minúte  po rohovom kope mali Bystri?ania jedinú  šancu,ke?  hlavi?ku Bernat skvele vyrazil.V 79. minúte  po najkrajšej  akcii  zápasu Šimon  Štefanec po prihrávke  od Rada  Fujaka do prázdnej brány stanovil na kone?ných 3:0 pre naše žlto-zelené farby. Chcel by som sa chlapcom po?akova?  za predvedený výkon."

zdroj: MŠK Žilina