9.3.2014

MŠK Žilina U 15 - Banská Bystrica U 15 2:0 (2:0)

Úvodný duel jarnej ?asti potvrdil skalopevnú obranu, ?alšia výhra bez inkasovaného gólu.

MŠK Žilina U 15 - Dukla Banská Bystrica U 15  2:0 (2:0)

Góly:  10. Filipiak, 30. Kopas.

Zostava:  Petráš - Majdan (53. Mlynár),  Kopas (36. Varga), Lacko (69. Majer?ík), Dybala, Chribík, Filipiak, ?uriš, Boženík, Múdry, Kompaník (63. Opial).

Tréner V. Labant: " Od za?iatku stretnutia sme súpera zavreli na jeho polovici a kombina?nou hrou rozleptávali jeho obranné hradby. Po aktívnom vstupe do zápasu sme sa v 1. minúte po strele Múdreho ešte neradovali, no v 9.minúte sme sa už do?kali gólovej odmeny po dobre zahratom trestnom kope Filipiaka z pravej strany, ke? jeho prudký center smerujúci na zadnú ty? nikto nete?oval a lopta skon?ila v sieti, 1:0.  Po góle sme pokra?ovali v úto?nej hre, obrancov Banskej Bystrice sme vysokým pressingom nútili k chybám a pribúdali aj šance. Po rohovom kope ?uriša z 28.minúty sme viedli už o dva góly, ke? sa hlavou z hranice pä?ky presadil Kopas.  Do prestávky mali ešte ve?ké príležitosti Chribík po spätnej prihrávke Múdreho a dvakrát Boženík, avšak nepresnos?ou ?i váhaním v koncovke ostalo pol?asových 2:0."

V druhom dejstve tempo hry trochu upadlo, pribudlo viac nepresností, a aj preto sme si už to?ko príležitosti nevytvorili. Súper si za celý zápas vytvoril jedinú šancu až v 58.minúte, ke? jeden z hrá?ov hostí peknou strelou orazil brvno našej brány.  Po závere?nom hvizde rozhodcu sme boli spokojní s predvedenou hrou, pri?om viacerí chlapci predviedli znamenité individuálne výkony."

zdroj: MŠK Žilina