Úvodný gólový uragán mladých Záhorákov rozhodol zápas.

MŠK Žilina U 16 - FK Senica U 16 1:4  (1:3)

Gól: 33. Víg?aš.

Zostava: Bernát - Majdan, Dybala, Koš?ál, Vallo, Sokol, Sluka (61. Drbúl), Krela, Víg?aš, Majštiník, Makuch.

Pavol Šuhaj, tréner: " Do zápasu sme vstúpili s predstavou hra? dôrazne a aktívne na súperovej polovici. Už v 2.minúte sme získali loptu výborným napádaním, ke? Vallo poslal prudký center na Majštiníka a ten tesne minul hlavou bránu hostí. V 4.minúte ?iarový rozhodca signalizoval faul, avšak hlavný rozhodca nechal pokra?ova? v hre, pri?om naši hrá?i prestali hra? a hostia sa kolmou prihrávkou a následným zakon?ením dostali do vedenia, 0:1. V 17. minúte dlhá nakopnutá lopta medzi našich stopérov a senický hrá? s prvým dotykom z voleja trafil nechytate?ne asi z 25 metrov, 0:2. V 26. minúte po našej štandartke podnikli hostia rýchly brejk a zvýšili už na 0:3. O minútu nám vyšiel signál, ke? z rohu Krelov center usmernil do siete hlavou Víglaš a znížil na 1:3. Potom mal šancu Sokol, ale na zadnej ty?i bol málo dôrazný.

Do druhého pol?asu sme vstúpili s presved?ením, že ?o najskôr strelíme kontaktný gól a pokúsime sa oto?i? výsledok v náš prospech. Skoro celý druhý pol?as sme mali územnú prevahu, hostí sme nepustili z vlastnej polovice, no bez želaného gólového efektu. V nadstavenom ?ase Senica z jediného druhopol?asového protiútoku pe?atila výsledok na 1:4.  Zápas nám nevyšiel, musíme sa pou?i? z chýb a dôkladne sa pripravi? na nasledujúci zápas doma s Tatranom Prešov.

zdroj: MŠK Žilina