MŠK Žilina U 16 - Prešov U 16 2:1 (1:1)

Úvodný gól Prešova nenaštrbil ví?azné plány žlto - zelených.

Góly: 25. Dávid Fujak, 47. Krela z 11m.

Zostava:  Petráš (41. Bernát) -  Majdan, Šušolík, Víg?aš, Drbúl, Fujak, Krela, Sokol, Vallo (58. Koš?ál), Sluka, Majštiník.

Pavol Šuhaj, tréner: "  Celý týžde? sme sa pripravovali na tento zápas a chceli sme od?ini? výsledkové a herné zaváhanie z minulotýžd?ového domáceho vystúpenia proti Senici. Do zápasu sme vstúpili aktívne, ke? v 6.minúte mal hrotový  uto?ník Majštiník ve?kú šancu, no nedal.  V 9.minúte hostia dlhou nakopnutou loptou sa dostali poza našu obranu, Víg?as prehral  osobný súboj a hos?ujúci úto?ník krížnou strelou zakon?il, 0:1. Potom v 27. minúte sa do lopty oprel defenzívny štít Dávid Fujak a krásnou strelou z 20 metrov vyrovnal, 1:1. Do pol?asu sme mohli ís? do vedenia, ale Majdan zo?i - vo?i brankárovi neuspel.

Do druhého pol?asu sme šli s vedomím, že chceme zvýši? aktivitu na súperovej polovici a tým donútime Prešov k chybám. V 47. minúte dobrým pressingom Sokol vybojoval loptu a bol faulovaný v pokutovom území, ?o znamenalo výhodu pokutového kopu. Lopty sa chopil Jakub Krela a bezpe?ne premenil, 2:1. Ve?kú šancu na výsledkovú poistku mal Sokol, no zblízka nedal.  Dnešný zápas nám ukázal, že cie? sme splnili, ale len z polovice."

zdroj: MŠK Žilina