18.5.2014

U 16 v Ríme na Lazio Cupe +FOTO

Remíza s Botafogom, mladí hrá?i MŠK Žilina nepostúpili zo skupiny.

Program MŠK Žilina v skupine B:

štvrtok, 22.mája o 18:00: MŠK Žilina - Botafogo 2:2 (2:1), góly MŠK Žilina:  5. z 11m Mo?oroši, 24. Majštiník.

P.Šuhaj, tréner: " Do tohto zápasu sme šli s cie?om vyhra? a nadviaza? na výkon proti Fiorentine. To sa nám podarilo, až znova na ten výsledok. Od prvej minúty sme zatla?ili Brazíl?anov  na ich polovici a vnútili im náš štýl hry. V 5.minúte sme šli do vedenia, ke? po faule na Polá?ka premenil pokutový kop Mo?oroši. Týmto momentom sme sa neuspokojili a pokra?ovali v aktívnej hre a v 20.minúte po najkrajšej akcií zápasu, ke? Štefanec nezištne vysunul Majštiníka bolo už 2:0. Po chví?kovej strate koncentrácie sa súper dostal kolmou prihrávkou za našu obranu a znížil.

Do druhého pol?asu som hrá?ov nabádal, aby boli stále aktívni smerom dopredu. Vallova strela tesne minula súperovu bránu, no napokon Botafogo z ojedinelej akcie vyrovnalo na 2:2. Tento výsledok im sta?il na postup zo skupiny, pretože mali lepší rozdiel gólov. Spomeniem však jednu vec, že oni dali de? predtým štyri góly v nadstavenom ?ase.  Som ve?mi hrdý na chlapcov ako reprezentovali farby MŠK Žilina. Pokojne môžem s ?istým svedomím tvrdi?, že v každom zápase sme boli lepším tímom."

Zostava:  Bernát - Majdan, Taška, Kra?ko, Drbúl - D. Fujak - Šimon Štefanec, Vallo - Mo?oroši, Majštiník, Polá?ek.

streda, 21.mája o 15:00: MŠK Žilina - Fiorentina 0:3 (0:2)

Pavol Šuhaj, tréner: "  Odohrali sme zápas, ktorý pre nás skon?il krutým výsledkom. Nezachytili sme úvod stretnutia, ke? Fiorentina kolmou prihrávkou sa dostala za chrbát našej obrany a v 3.min. otvorila skóre. Celý pol?as sme pritom odohrali na súperovej polovici. V 20.min. trafil David Fujak z 20 metrov spojnicu brány a následne Vallo zo 6 metrov prekopol prázdnu bránu! V 27.minúte Vallova strela z 18 metrov nechala vyniknú? talianskeho brankára, ktorý loptu vyškriabal zo šibenice na roh. V poslednej minúte prvého pol?asu sme dostali gól z jasného metrového ofsajdu!

Druhý pol?as bol ve?mi podobný tomu prvému. Opä? sme dominovali, ale bez streleckého efektu. Tutovky Majštiníka, Makucha ?i Šušolíka ostali nevyužité. V poslednej minúte po brejkovej situácii sme dostali tretí  gól. Prehra nás mrzí, pretože sme rozhodne neboli horším mužstvom. Chlapci sa musia nau?i? by? dorazní aj v  úto?nej, aj v obrannej šestnástke, pretože to rozhoduje vo svetovom futbale. V poslednom zápase proti Botafogu musíme vyhra?, ak chceme pokra?ova? na turnaji. Botafogo si s tímom Cori poradilo pomerom 11:0."

Zostava: Bernát - Taška (40. Majdan), Šušolík, Kra?ko, Drbúl (31. Koš?ál) - D. Fujak (31. Makuch) - Šimon Štefanec, Vallo - Mo?oroši, Majštiník (48. Sokol), Martin?ek (35. Polá?ek).

utorok, 20 mája o 18:00: MŠK Žilina - ASD Cori (ITA) 10:0 (4:0), góly: 6., 35., 43. z 11  Majštiník, 45.,57. Martin?ek, 17. Polá?ek, 18. Vallo, 42. Víg?aš, 53. Sokol, 58. Makuch.

Zostava:  Bernát (31. Ko?ínek) - Majdan, Šušolík (31. Taška), Kra?ko (31. Víg?aš), Koš?ál (31. Drbúl) - D. Fujak (31. Sokol) - Šimon Štefanec, Vallo (31. Makuch) - Mo?oroši, Majštiník, Polá?ek (31. Martin?ek).

Pavol Šuhaj, tréner: " Zápas sa hral 2x30 minút azda na najhoršom ihrisku, aké som kedy zažil... Chlapci sa s tým vyrovnali a snažili sa hra? celý zápas kombina?ne. Samotný výsledok hovorí za všetko. Celkovo to bol pre nás super tréning po náro?nej 18 hodinovej ceste autobusom. Už teraz sa tešíme na druhý duel v skupine proti Fiorentine, ktorá vo svojom prvom stretnutí vyhrala nad Botafogom 1:0. Po proteste Botafoga sa tento zápas odohrá na inom štadióne. Vo štvrtok budeme hra? s brazílskym tímom na ihrisku druholigovej Latiny.  S pozdravom celá U 16-tka, držte nám palce."

Súpiska MŠK Žilina U 16 na turnaji:

Brankári - Dávid Bernát, Sebastián Ko?ínek.

Obrancovia - Vladimír Majdán, Branislav Šušolík, Dominik Koš?ál, Tomáš Taška, Jakub Víglaš.

Stredopoliari - David Fujak, Jakub Makuch, Kristián Vallo, Peter Polá?ek, Juraj Martin?ek,  Šimon Štefanec, Marko Drbúl, Dominik Kra?ko, Filip Mo?oroši.

Úto?níci - Adam Sokol, Andrej Majštiník.