24.8.2014

MŠK Žilina B - MFK Dubnica nad Váhom 5:3 (2:0)

Pre podobné zápasy je ?aro futbalu priam magické.

5.kolo DOXXbet ligy - skupina západ:

MŠK Žilina B - MFK Dubnica nad Váhom 5:3 (2:0)

Góly: 78.,85., 90. Zuziak, 19.,25. Hrbek - 52. Golej, 55. Štev?ek, 62. Šmahaj?ík.

ŽK za MŠK: 85. Zuziak, ?K : 60. Kadlec.

Zostava:  Le Giang - Kadlec, Vavro, ?uratný, Kuric - Tlachá?, ?urica, Klec - Guba (68. ?ungel), Jasenovský (53. Zuziak), Hrbek (90.  Slaninka).

Po obojstranne vyrovnanom za?iatku sa za?ala prejavova? prvopol?asová dominancia žlto-zelených, ktorí najprv šli do vedenia po akcii Gubu. Ten išiel sám na brankára a skvelou prihrávkou našiel hrotového Hrbeka, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre stretnutia, 1:0. Onedlho vyšiel domácim ?alší zaujímavý signál po rohovom kope, center Kurica rutinérsky zúžitkoval Hrbek a hlavou zvyšoval na 2:0. Do pol?asu mali Žilin?ania ešte tri dobré príležitosti na skórovanie, lenže potácali sa s efektivitou.

Druhý pol?as ponúkol strhujúci futbalový zážitok so štastným koncom pre domáce farby. Herný útlm rezervy Šošonov využil mladý tím hostí na oto?enie výsledku v priebehu desiatich minút. Najprv Golej zúžitkoval center a hlavou nedal šancu Le Giangovi, 2:1. Potom po ?alšom centri Štev?ek hlavi?koval do brvna a  v pokutovom území mal dostatok ?asu na dorážku a bolo 2:2. V 60. minúte záchrannú brzdu pred pokutovým územím zatiahol Kadlec a išiel pred?asne pod sprchy. Z následného priameho kopu hostia trafili loptu do múru, no dubnický úto?ník Šmahaj?ík odrazenú loptu napálil do brány, 2:3. Domáci sa nezlomili a aj v desiatich za?ali hra? futbal, ktorý im priniesol ví?azstvo. V 78.minúte sa dostal do šance Hrbek a jeho strelu upratal do brány striedajúci Zuziak, 3:3. Pä? minút pred koncom sa do šestnástky preštrikoval kapitán ?urica a posadil center na hlavu Zuziaka, a ten do protipohybu brankára hostí dával na 4:3. V samom závere Dubnica hru výrazne otvorila, nechala dostato?ný priestor rýchlemu Marekovi Zuziakovi a hetikom bolo vyma?ované, 5:3. Zápas ponúkol divákom ve?a futbalovej radosti a ukázal ?aro futbalu.

Hlasy po stretnutí:

Miroslav Nemec, tréner: " V úvodnej polhodine sme diktovali tempo hry, dali sme dva góly a mali sme ?alšie náznaky gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili. 10 minút pred odchodom do šatní sme po?avili v koncentrácii a za?ali si komplikova? cestu za tretím domácim ví?azstvom. V úvode druhého pol?asu sme  nepremenili šancu na 3:0 a po ve?mi zlej 10- minútovej sekvencií sme dostali tri góly. Tu sme nedokázali podrža? loptu, boli sme málo pohybliví a nedôrazní v osobných súbojoch a k tomu sme urobili individuálne chyby a prišli o vylú?eného Kadleca. Po ?ervenej karte sa naši hrá?i zomkli a ukázali jedem ve?ký tím a zápas zvrátili vo svoj prospech. Ve?ký podiel na tom majú striedajúci hrá?i, hlavne hetrikový Zuziak. Musím vyzdvihnú? morálku o odhodlanie hrá?ov zvráti? nepriaznivý výsledok aj po vylú?ení Kadleca. Dokonca aj po štvrtom góle sme nechceli bráni?, ale chceli streli? piaty gól. Avšak i tento zápas musí by? pre chalanov mementom, že v žiadnom prípade a za žiadneho výsledku sa nesmú uspokoji? a musia sa snaži? by? dominantní celých 90 minút. Tešíme sa na ?alší domáci duel so Skalicou. Veríme, že nás prídu povzbudi? naši priaznivci ako doposia?, za ?o im patrí naše ve?ké ?akujeme."

Ján Hrbek, autor dvoch gólov: " Pre divákov ve?mi zaujímavý zápas. Z našej strany to bolo tímové a sme radí, že od 60.-tej minúty sme sa zomkli a húževnatos?ou zápas zvládli. Moje dva góly ve?mi neprece?ujem, tu musím po?akova? Gubovi ?i Kuricovi. Opä? sa ukázalo, že naše mužstvo je postavené na výbornom kolektíve. Práve kolektívny výkon rozhodol zápas v náš prospech."

Marek Zuziak, autor hetriku: "Prišiel som na ihrisko a za pä? minút sme dostali dva góly, vtedy mi nebolo všetko jedno. Celkovo som rád, že mi to tam kone?ne padlo, pretože si dlho nepamätám, že by som skóroval v sú?ažnom zápase. A ešte k tomu hetrik, to už ?ažko budem lovi? v pamäti. Možno v príprave za U19. Som rád, že sme vyhrali po takomto obrate. Som aj milo prekvapený ko?ko ?udí mi gratulovalo a poslalo sms správu, je to milé a všetkým ve?mi pekne ?akujem."