Obidve seniorské mužstvá doma stále stopercentné+FOTO.

6.kolo DOXXbet ligy - skupina západ:

Góly: 5. Klec, 59. Zuziak - 72. Vaško.

Zostava:  Le Giang - ?ungel (54.Kuric), Králik, ?uratný, Hu?ko - ?urica, Paur, Klec - Zuziak (85. Jasenovský), Hrbek, Guba (81. Pu?ek).

Diváci sledovali zaujímavý duel, ktorý gradoval najmä v druhom pol?ase. Už od za?iatku šli Žilin?ania do vedenia, ke? nevinnú akciu z pravej strany potiahol Guba až do pokutového územia a spätnou prihrávkou našiel Kleca, ktorý prízemnou strelou otvoril skóre  v 5.minúte  do siete hos?ujúceho Fišana, 1:0. Hostia mali náznaky šancí, ale tie kon?ili na spo?ahlivej obrany ?i v nárú?i brankára Le Gianga. Potom domáci obranca ?ungel dvakrát parádne odcentroval z pravej strany, len jeho centre nenašli adresáta v pokutovom území hostí. V 25.minúte si chcel Jakub Paur zaspomína? na gólový moment z priameho kopu proti Košiciam (2.kolo Fortuna ligy 2014/2015 - 4:1, pozn. autora), lenže jeho strela po pri?uknutí Zuziaka neprešla cez stojaci múr Skalice.  V 30.minúte chybu ?uricu v strede po?a nepotrestali úto?níci Skalice, ke? zle vyriešili brejkovú situáciu. V závere zaujala žltá karta hos?ujúceho obrancu Kone?ného, ktorý nešetrne zostrelil stopéra Žiliny Králika.

Druhý pol?as za?ali domáci pokusom Zuziaka, ktorého pretiahnutý center vyrazil na roh brankár Fišan. V 54.minúte musel nútene strieda? krajný obranca ?ungel, ktorého nahradil Kuric a onedlho v 55.minúte celé publikum neveriacky krútilo hlavou nad zahodenou tutovkou Gubu. Akciu za?al Zuziak, prihral na pravo Klecovi a jeho prízemný center našiel vo?ného Gubu, ktorý z troch metrov prestrelil. V 59. minúte vyrobila skúsená obrana hostí fatálnu chybu, ke? Majerník si nerozumel s brankárom Fišanom, loptu pozorne sledoval Zuziak a už nemal problém da? do prázdnej brány na 2:0. V 63.minúte Guba pohrdol ?alšou tutovkou, ke? ho vysunul kapitán ?urica, lenže  žilinského úto?níka zradila koncovka zo?i - vo?i brankárovi Fišanovi. Od tohto momentu hostia výrazne ožili, za?ali hra? aktívnejšie smerom dopredu. Avšak v 69.minúte mal ís? evidentne pod sprchy obranca hostí Kone?ný po faule na Zuziaka v stredovom kruhu, ale píš?alka rozhodcu Glovu zostala nemá. V 72.minúte prehral hlavi?kový súboj vo ve?kom vápne Hu?ko, hostia vrátili loptu pred brankára Le Gianga, odrazenej lopty sa zmocnil Vaško a strelou po zemi z 20 metrov nedal Le Giangovi šancu, 2:1. Hostia mali ?alšie náznaky šancí a v 79.minúte sa dožadovali pokutového kopu, spornú situáciu posúdil rozhodca  Glova v prospech B - tímu MŠK Žilina. V závere hostia sa snažili o vyrovnanie, ale domáci si už ví?azstvo nenechali vzia? a zaknihovali ?alšie domáce ví?azstvo. V domácom prostredí majú zverenci trénera Nemca skvelú vizitku - v štyroch stretnutiach zaznamenali štyri ví?azstva s aktívnym skóre 13:5.

Hlasy po stretnutí:

Ján Hrbek, úto?ník MŠK Žilina: "Bol to ve?mi ?ažký zápas, bolo vidie?, že hráme proti ve?mi skúsenému mužstvu. ?udia videli dobrý futbal a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Hostia mali silné úto?né sekvencie, zápas bol raz hore, raz dole. Sme radi, že sme tlak hostí ustáli. Vyhrali sme, ?o nás je pre nás skvelé a už teraz sa tešíme na ?alší zápas so Šamorínom."

Michal Klec, strelec prvého gólu MŠK Žilina: " Pri góle som zakri?al Dávidovi Gubovi, aby to dal pod seba a strelil som gól. Som rád, že som opä? skóroval.V druhom pol?ase sme neboli to?ko kompaktní, nemali sme dostatok trpezlivosti. Mali sme viac podrža? loptu, chceli sme sa dopredu tla?i? a potom to bol zápas hore - dole. Pod?a m?a bol duel proti Skalici výborný, takéto zápasu nám mladým hrá?om môžu pomôc? k futbalovému rastu."

Tréneri po stretnutí:

Miroslav Nemec, MŠK Žilina B: " Za?ali sme ve?mi dobre a dali sme rýchly gól, ktorý nám pomohol a zasko?il Skalicu. Prvý pol?as sme mali pod kontrolou a do druhého pol?asu sme išli s vedomím, že chceme da? druhý gól, ?o sa nám podarilo. Mali sme aj šancu na 3:0, len Guba svoju šancu nepremenil. Skalica potom strelila kontaktný gól, ?o nám spôsobilo menšie problémy, ktoré sme však zvládli. Tešíme sa z ?alšieho ví?azstva."

Štefan Horný,  MFK Skalica: "Prvý pol?as sme hrali vlažný futbal - nebola to naša hra, prehrávali sme osobné súboje a z našej strany bolo málo agresivity. Žilina nasko?ila do zápasu dobre a viedla, ke? naša ?avá strana nefungovala, i ke? treba uzna?, že to bola zo strany domácich pekná akcia. Potom sme dobrým pressingom mali náznaky šancí, ale chýbala nám finálna fáza. Tam boli okienka v obrane domácich, ktoré sme mali využi?. Do druhého pol?asu sme nastúpili slušne, lenže sme prakticky Žiline darovali druhý gól, no nedala dve jasné šance. Ja som našich hrá?ov upozor?oval, že Žilina má dobrý prechod založený na mladých a rýchlych hrá?ov. Za stavu 2:0 sme hrali na dvoch úto?níkov, dali sme kontaktný gól a vyrovna? sa nám nepodarilo. Futbal to bol dobrý, nasadenie bolo z obidvoch strán. Pod?a m?a sme mali kopa? jasnú penaltu po faule na Svr?ka, avšak poviem, že mal dosta? ?ervenú kartu náš stopér Kone?ný..."