Fotogaléria:

Fotogaléria
6.9.2014

AFC Nové Mesto nad Váhom - MŠK Žilina B 2:3 (1:1)

Michal Klec pri streleckej chuti, B - tím stále na ?ele tabu?ky aj po 7.kole+FOTO.

7.kolo DOXXbet ligy - skupina západ

Góly: 14. Hrbek, 63. Jasenovský, 73. Klec. ŽK za MŠK Žilina: 33. Králik, 59. ?uratný, 29. Pu?ek, 53. Tlachá?, 61. ?urica.

V 60.minúte chytil Dominik Holec pokutový kop za stavu 1:1.

Zostava: Holec - ?ungel, Králik, ?uratný, Kuric - Tlachá? - ?urica (81. Kr?ula), Klec - Zuziak, Hrbek (79. Kincl), Pu?ek (52. Jasenovský).

Zverenci Miroslava Nemca udreli v úvode stretnutia, ke? sa po rohovom kope Zuziaka z ?avej strany nechytate?ne z 9 metrov presadil Hrbek, 0:1. O dve minúty bolo vyrovnané, ke? domáci využili zaváhanie obrany a bolo 1:1. Potom do pol?asu sa hralo ve?mi do tela, ?oho dôkazom bol rad žltým kariet. Moment stretnutia prišiel v 60.minúte, ke? stopér ?uratný nedovolene atakoval domáceho úto?níka a Nové Mesto kopalo penaltu. Tú chytil brankár Holec a o tri minúty potiahol akciu žlto-zelených kapitán ?urica, nahral Zuziakovi, ten obišiel domáceho obrancu, vystrelil a po dorážke silnejšou pravou nohou strelil gól striedajúci žolík Jasenovský, 1:2. Následne kombina?ná hra Šošonov priniesla ovocie v 73.minúte, ke? strelou z 20 metrov dával na 1:3 svojím tretím gólom v sú?aži Klec. Domáci strelili kontaktný gól v 85.minúte po rohovom kope a skrumáži v pokutovom území, 2:3. Avšak B -tím MŠK Žilina umnou hrou doviedol zápas do ví?azného konca  a aj po 7.kole ostáva na ?ele DOXXbet ligového pelotónu.

HLASY PO ZÁPASE:

Miroslav Nemec, tréner: " V úvode sme dominovali v držaní lopty, z ?oho pramenili viaceré štandardné situácie a po tre?om rohu sme sa ujali vedenia, ktoré sme prakticky ihne? stratili. Po našich chybách a nedôslednosti sme inkasovali vyrovnájúci gól. Náš výkon pozna?ila agresívna hra domácich, tí dohrávali všetky súboje a celý prvý pol?as sme mali problém sa s tým vyrovna?. Zápas rozhodla 60.minúta, ke? domáci nedali pokutový kop a o tri minúty sme šli do vedenia. Tretí gól padol po dobrej pressingovej situácii a strele Kleca. V závere sme pôsobili nervózne, nepodržali sme loptu a po zlom pokrytí hrá?ov pri rohovom kope sme dostali druhý gól. Celkovo sme nepodali štandardný výkon, ale boli sme efektívni a ako mužstvo sme pôsobili ve?mi dobre."

Dominik Holec, brankár: " Po?as celého zápasu sme dominovali, viac sme držali loptu  a domáci len ?akali na naše chyby. Som rád, že som chytil penaltu. Od za?iatku som bol rozhodnutý, že sa hodím doprava. Vyšlo to a loptu som vyrazil, ?o bolo dôležité, lebo onedlho dal Jasenovský na 2:1... Škoda inkasovaného gólu v závere stretnutia, ktorý pod?a m?a radím medzi tie štastnejšie. Pre m?a je to skvelý pocit, pretože som nastúpil po dlhej dobe na sú?ažný zápas po dvoch zraneniach.  Pre takéto pocity sa oplatí hra? futbal."