26.1.2015

Žilin?ania v Dubaji ladili reprezenta?nú formu

Šestica hrá?ov MŠK Žilina sa zú?astnila reprezenta?ného sústredenia v Dubaji. V tíme do 19 rokov zasiahli po?as dvoch stretnutí Ká?er, Kadlec a Slaninka, v U17 Filip Mo?oroši, Šimon Štefanik a Branislav Šušolík. Posledne menovaný zhodnotil týždenný pobyt v Spojených arabských emirátoch.

?o  najhlavnejšie si odnášate zo sústredenia v Dubaji?

Hlavne ve?a nových zážitkov a skúsenosti. Spoznali sme  nové prostredie, ktoré sa nám ve?mi pá?ilo. Všetci sme sa rýchlo  vysporiadali s ?asovým posunom ?i so zmenou po?asia. Absolvovali sme náro?né dvojfázové tréningy, dva ?ažké zápasy. Verím, že toto  sústredenie bol dobrým odrazom k úspechu  v kvalifikácii na ME.

Vyhrali ste obe stretnutia proti reprezentácii Spojených arabských emirátov (2:0, 5:0), vyzerá to, že ste po?ahky vyhrali...

Hrali sme s o rok staršími hrá?mi, zápasy mali vysoké tempo. Arabskí hrá?i boli fyzicky vyspelí a ve?mi dobre technicky vybavení. Ni? sme nepodcenili do poslednej minúty a dotiahli zápasy do ví?azného konca.

Zanechali hrá?i MŠK Žilina u trénerov dobrý dojem?

Hodnotenia našich výkonov v zápasoch a v tréningovej príprave príde na klub. Môžete sa spýta? trénerov. Všetci to cítime rovnako, že hra? za reprezentáciu je pocta a ve?ká odmena. V MŠK Žilina máme výborné podmienky a sme zvyknutí odovzdáva? len to najlepšie ?i už na klubovej úrovni alebo v reprezentácii.

V minulej sezóne ste mali vážne zranenie, je všetko v poriadku?

Žia?, nevyhlo sa mi zranenie kolena. Dokonca som musel podstúpi? artroskopiu. Vôbec som nemohol hra? futbal a nútene som pauzoval. Naš?astie, je to za mnou a dúfam, že sa mi budú vyhýba? zranenia.

Aké sú vyhliadky MŠK Žilina U17 pre blížiacu sa jarnú ?as??

Po jesennej ?asti sme skon ?ili na 8.mieste, s ktorým nie sme vôbec spokojní. Máme zimnú prípravu, skúšame nových hrá?ov a posunuli sa k nám aj hrá?i z  kategórie U16. Je to len na nás, musíme sa ?o najlepšie pripravi?, ob?as je to i v našich hlavách.  Verím, že sa dobre pripravíme a v jarnej ?asti sa nebudeme tak trápi? ako po?as jesene.

Fotogaléria k článku: