21.3.2015

MŠK Žilina U19 - ŠK Slovan Bratislava U19 1:2 (1:0)+ FOTO

Diametrálne odlišné pol?asové predstavenia stáli žlto-zelených dôležité body.

16.kolo I.ligy staršieho dorastu - U19:

MŠK Žilina U19 - ŠK Slovan Bratislava U19 1:2 (0:1)

Góly:  9. Vallo - 63. Kopi?ár vlastný, 85. Lády. ŽK: K?azovi?, Kapusniak - Beseda, Nedorost.

Zostava: K?azovi? - Šesták, Kra?ko, Minárik, Pobijak (57. Šmehíl)  - Kopi?ár - Václavík, Michlík (74. Kapusniak) - Kone?ný, Vallo, Sokol.

Starší dorastenci MŠK Žilina vstúpili do prvého jarného zápasu v domácom prostredí ve?mi aktívne a už v 9.minúte sa ujali vedenia. Michlíkova aktivita pri napádaní hos?ujúcich obrancov slávila úspech a v?aka jeho nezištnej prihrávke pod seba gólovo zažiaril úto?ník Vallo, 1:0. V 19.minúte mladí Slovanisti nastrelili brvno po polocentri, polostrele. V 31.minúte Václavík naservíroval gól na hlavu Sokola, ten však bránu netrafil. Jasnú pozíciu na zvýšenie vedenia mal v 38.minúte do pol?asu najaktívnejší muž na ihrisku Václavík, len jeho zakon?enie z desiatich metrov nebolo vôbec ideálne. V závere prvého dejstva Kopi?ár nádherne vysunul Sokola, no opä? sa skóre zápasu nemenilo. Rovnako ani pri aktivite Šestáka, ktorý posadil z pravej strany center na hlavu Kone?ného, avšak jeho zakon?enie šlo nad bránu bratislavského Slovana. Posledné slovo v úvodnom dejstve mali hostia, pri štandardke sa vyznamenal brankár K?azovi?.

Po obrátke žlto-zelení nehrali dobre  a prvý trest prišiel v 63.minúte, ke? si dal vlastný gól Kopi?ár, 1:1.  Jedinú šancu v druhom pol?ase si zverenci trénera Kone?ného vypracovali v 70.minúte, Michlíkove zakon?enie z hranice šestnástky po odrazenej lopte tesne minulo pravú ty?. V poslednej štvr?hodine prevzali naplno iniciatívu hostia a ?ažili z chýb domácej obrany a presadzovali sa najmä po ?avej strane. Do konca stretnutia si vypracovali 5 vyložených šancí, premenili len jedinú, a to v 85.minúte. Dlhý nákop hostí a následne nedorozumenie domácej obrany využil Lády na exportný gól z hranice jedenástky a Knazovi? bol bez šance, 1:2. V závere hostia kontrolovali priebeh stretnutia a Šošoni sa do tlaku nedostali. Chýbali už najmä mentálne sily.

HLASY po stretnutí:

Slavomír Kone?ný, tréner MŠK Žilina U19: " Prvý pol?as to bolo z našej strany dobré aj systémovo, aj individuálne herné výkony boli v poriadku. Vypracovali sme si množstvo šancí, aby sme strelili viac ako jeden gól. Prizvukovali sme si v šatni, že chceme vstúpi? do druhého pol?asu aktívne a hra? to, ?o prvý pol?as. Urazili sme futbalovú štastenu, súper sa chytil, dominoval a zaslúžene strelil góly.  Práve tým ako sme nastúpili do druhého pol?asu sme stratili na psychike a i ke? sme chceli, už to jednoducho nešlo. Chlapci si musia uvedomi?, že futbal sa nehrá len pol?as a hlavne by som narážal na tú mentálnu stránku. Mali sme na úplne iný futbal, ako sme predviedli v druhom pol?ase..."

Rastislav Václavík, stredopoliar MŠK Žilina U19: " Do pol?asu sme hrali výborne. Povedali sme si nie?o cez prestávku a na ihrisku sme potom robili úplne nie?o iné. Z našej strany to bolo potom nekoncentrované, nedôrazné a stratili sme agresivitu. Slovan nám dal dva góly, my sme v druhom pol?ase nemali skoro žiadnu ve?kú šancu. Futbal sa hrá na góly. Viazla nám kombinácia už od obrany a brankára. Musíme sa z tohto zápasu pou?i? a by? viac koncentrovaní. Pre m?a je úplne nepochopite?né, ?o sme v tom druhom pol?ase predviedli."

Fotogaléria k článku: