24.3.2015

MŠK Žilina U19 - Podbrezová U19 2:3 (0:2)

Hostia vy?ažili z efektivity a po?etných chýb žlto-zelenej obrany.

Dohrávka 14.kola I.ligy starších dorastencov - U19:

MŠK Žiilina U19 - ŽP Šport Podbrezová U19 2:3 (0:2)

Góly: 48. Kopi?ár z 11m, 79. Sokol - 2. Turlík, 40. Hrn?iar, 68. Dobranský. ŽK: Benia?, Minárik, Kone?ný - Luká?ik.

Zostava: Bajza - Šesták (46. Šušolík) , Benia?, Minárik, Pobijak - Kopi?ár - Václavík, D. Fujak (81. Mar?iš) - Vallo, Kone?ný, Sokol.

Hostia šokovali v úvode rýchlou kombina?nou akciou a pohotovým zakon?ením, ktoré im prinieslo vedenie - 0:1.  Šošoni hýrili aktivitou a vytvorili si celý rad zaujímavých šancí. V 12.minúte center z pravej strany neumiestnil z voleja do brány Sokol. V 20. minúte Václavík posunul na Šestáka a jeho center našiel hlavu Kone?ného, lenže tá skon?ila na brvne. Z ?alšej akcie Vallova krížna strela narobila hos?ujúcemu gólmanovi zna?né problémy a z následného rohového kopu sa neujala Hlavi?ka Sokola. V 32. minúte hostia podnikli rýchlu kontru, no Bajza ich šancu bezpe?ne zmaril. V 41. minúte Minárik fauloval úto?níka Podbrezovej, rozhodca nariadil priamy vo?ný kop z 20 metrov a pekný obstrel hostí skon?il v sieti Bajzu - 0:2.

Tesne po pol?ase využil možnos? pokutového kopu kapitán Kopi?ár a zavelil do vytúženého obratu v stretnutí pre žlto-zelené farby - 1:2. V 58. minúte Sokol vysunul do pokutového územia Kopi?ára, ten padol, ale rozhodca ?alší pokutový kop nenariadil. V 66. minúte mal na hlave gól Sokol, lenže zle zahlavi?koval. V 68. minúte sa pomedzi 4 obrancov MŠK Žilina preštrikoval úto?ník Podbrezovej a nekompromisne zavesil - 1:3.  Tesne pred poslednou desa?minútovkou dravo prenikol z pravej strany Kopi?ár, po zemi naservíroval gól na nohu Sokola, ktorého strela sa odrazila od ?avej ty?e do brány - 2:3. V 89. minúte kvalitný center Kone?ného neupratal do brány Sokol a starší dorastenci MŠK Žilina utrpeli v priebehu štyroch dní druhú najtesnejšiu prehru v domácom prostredí.

HLASY trénerov po stretnutí:

Vladimír Ku?ka, asistent trénera MŠK Žilina: " Neš?astný druhý pol?as z minulého stretnutia so Slovanom ovplynil úvod zápasu, pretože sme inkasovali lacný gól. Mali sme jasnú prevahu, dominovali a akoby nervozita nám zväzovala nohy. Všetky góly sme prakticky dostali po chybách v obrannej línii. Pracujeme s mladými ro?níkmi a pre nich sú toto pou?né zápasy."

Ivan Dubíny, tréner ŽP Šport Podbrezová: " Ví?azstvo nás teší, pretože nastupujeme už na tretí zápas so zranením sužovanou zostavou. Myslím si, že sme sa na domácich zodpovedne pripravili, najmä po taktickej stránke. Žilin?ania mali herne navrch, avšak my sme boli efektívni v úto?nej fáze. Musím podotknú?, že ve?kou bojovnos?ou a nasadením sme zápas doviedli do úspešného konca."

HLAS z kabíny MŠK Žilina:

Adrián Kopi?ár, kapitán MŠK Žilina: "So Slovanom sme odohrali katastrofálny druhý pol?as a na toto sme nadviazali i prvý pol?as proti Podbrezovej. Viazla nám kombinácia. Ak sme sa dostali do šance, tak naša efektivita bola nulová. Bohužia?, spravili sme ve?ké chyby v defenzive, to nás stálo ví?azstvo. Hráme štýl, ktorý prinúti súpera akoby len odkopáva? lopty a je len na súperových úto?níkoch ako sa vpredu s tým popasujú. Dnes to hostia zvládli a boli nesmierne efektívni."