28.4.2015

MŠK Žilina B - MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:0) +FOTO

Stato?ný výkon žlto-zelených na trojbodový zápis nesta?il, streleckú smolu odklial už do pol?asu William.

Predohrávka 10.kola nadstavbovej ?asti DOXXbet ligy:

MŠK Žilina B - MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:0)

Góly: 34. William - 89. Bilas. ŽK: 32. Tlachá? - Janec, Válov?án, Bilas. ?K:  13. Bénes.

Zostava: Le Giang - Kadlec, Vavro, ?uratný, Hu?ko - Tlachá? - Klec (78. Vallo), Bénes - Jasenovský (67. Žilák), William, Špalek (88. ?urica).

V úvode volala po góle hlavi?ka Vavra z rohového kopu, lenže mieril tesne nad bránu hostí. V 13.minúte Zvolen?ania podnikli rýchlu kontru z vlastnej obrany, úspešne minuli ofsajd a pred šestnástkou unikajúceho úto?níka stiahol Bénes nedovolene, za ?o uvidel ?ervenú kartu. Ani tento negatívny moment nenarušil ofenzívnu chu? žlto-zelených a po?as celého zápasu boli lepším mužstvom. To potvrdili šance Wiliama, Kadleca ?i Kleca pred gólovým okamihom z 34.minúte. Ve?mi poh?adnú akciu za?al Špalek, pokra?oval v nej na ?avej strane Hu?ko a v šestnástke osved?il strelecký inštinkt William, 1:0. O tri minúty mali hostia ve?kú šancu po závare v pokutovom území, no netrafili zo siedmich metrov prázdnu bránu.

V druhom pol?ase sa hralo za stáleho daž?a a prvú príležitos? mal v 52.minúte úto?ník Zvolena, no pri jeho strele zo 16-tich metrov sa vyznamenal Le Giang. V 58.minúte mal na hlave gól Špalek po rýchlej akcií Jasenovského, avšak trafil len bo?nú sie?. V 68.minúte mal Zvolen tutovku, ke? stopér ?uratný minul loptu, ale hos?ujúci úto?ník zakon?il ?aleko ved?a Le Giangovej brány. V 77.minúte domáci tréneri preskupili rady, do stredu zálohy šiel William, na hrot Žilák a do hry na krídlo ?erstvý Vallo. Práve Žilák mal v 83.minúte ve?kú šancu, lenže váhal so zakon?ením a prihrávkou pod seba nenašiel spoluhrá?a. V 89.minúte fauloval v strede ihriska Vavro, loptu si asi zo 40 metrovej vzdialenosti postavil zvolenský Bilas a na mokrom teréne prepálil všetko, ?o mu stálo v ceste a z?ista-jasna bolo 1:1. Hostia v nadstavenom ?ase kopali sériu rohových kopov, z ktorých mali minimálne dve ve?ké šance na definitívny zápasový zvrat. Výsledok je pre Šošonov ve?mi krutý, po?as celého zápasu boli lepším mužstvom a na ich hre nezanechalo žiaden vplyv skoré vylú?enie Bénesa. V štvrtom zápase nadstavby je to len druhý bod do tabu?ky so skóre 2:7.

HLASY trénerov po stretnutí:

?uboš Berešík, asistent trénera MŠK Žilina:  "Za?ali sme dobre, no po ve?kej našej chybe sme prišli o hrá?a a skoro 80 minút sme hrali v oslabení. Dovolím si tvrdi?, že sme mali zápas pod kontrolou a dominovali sme. Od 75.minúty nám ubúdali sily. Súper hral na rýchle brejky, no však mohli sme rozhodnú? o ví?azstve v druhom pol?ase, lenže sme nepremenili šance. Minútu pred koncom sme dostali gól, ktorý bol ve?mi lacný. Chlapcov položil do kolien a v závere sme mohli ešte inkasova?. Sme z toho ve?mi smutní a veríme, že v sobotu kone?ne vyhráme.

Anton Jánoš, MFK Lokomotíva Zvolen: "Pre diváka to bol zaujímavý zápas. Celý priebeh ovplyvnilo vylú?enie domáceho hrá?a a toto oslabenie stálo Žilinu ve?a síl, ?o sa prejavilo posledných dvadsa? minút, ke? najmä naši striedajúci hrá?i priniesli ve?ké oživenie našej ofenzívy. Priznám sa, že vieme zahra? aj lepšie, no stál proti nám silný súper. Som presved?ený, že Žilin?ania v sobotu porazia Michalovce, pretože majú neskuto?ný hrá?sky potenciál v tak mladom veku a na rozdiel od našej defenzívy je tá michalovská o nie?o priepustnejšia."

HLASY hrá?ov po stretnutí:

Denis Vavro, stopér MŠK Žilina:  "Za tú našu bojovnos? sme si zaslúžili vyhra?, ve? sme hrali skoro celý zápas v desiatich. V druhom pol?ase sme nevyužili šance na 2:0 ?i 3:0 a potom na konci zápasu nám to spadne do siete. Všetci sme sklamaní, pretože sme mali na dosah cenné ví?azstvo a každé mužstvo mrzí, ak dostane gól v 90.minúte."

Andrej Kadlec, pravý obranca MŠK Žilina: "Akoby to už nie je možné, ale opä? sme dostali smolný gól. Súper dokopy ve?mi neúto?il, nemal viac z hry a i ke? sme hrali v desiatich, tak sme ukázali našu kvalitu ?i už po hernej, ale aj kondi?nej stránke."

Nikolas Špalek, úto?né krídlo MŠK Žilina: "Škoda. M?a ako úto?níka mrzí, že sme v druhom pol?ase nedali druhý gól, mal som aj šancu, no nedal som.  Po inkasovanom góle stúpla nervozita a mohli sme ešte aj prehra?. Nás to nezlomí, ideme ?alej a chceme už v sobotu proti Michalovciam vyhra?."

Snímky: Ján Mintál.