Oživenie a vytúžený zápasový zvrat zásluhou striedajúcich hrá?ov.

Dohrávka 1.kola nadstavby I.ligy starších žiakov - U1

MŠK Žilina U15 - MFK Košice U15 3:2 (1:2)

Góly:  34., 39.  Dávidík, 69. Farský.

Zostava:  Špánik (36. Ihnatišin) - Mar?an, Kadík, Labaj, Kopásek - Greguš (26. Farský) - Mišenko, Myslovi? - Jackuliak (36. Su?a), Hundák (36. Brezina), Dávidík.

Vladimír Labant, tréner:

"V prvom pol?ase sme boli pomerne nepresní, v prechodovej fáze sme mali ve?a nevynútených strát. Súper nás vysoko napádal, dlho sme si s tým nevedeli poradi? a adekvátne na to zareagova?. I preto prišiel zákonitý trest v podobe inkasovaných gólov. Súper využil naše chyby v rozohrávke a dvakrát skóroval. Tesne pred prestávkou sa nám však podarilo streli? dôležitý kontaktný gól, ke? zblokovanú strelu poslal do siete Dávidík. Po prestávke vyšlo na ihrisko úpne iné mužstvo a najmä striedajúci hrá?i priniesli do našej hry viac kvality a pohybu. Svojou aktivitou, presnou kombina?nou hrou sme dostávali košickú obranu do úzkych. Nútili sme ich k chybám, no podstatné bolo, že naša prechodová fáza dostala úplne iný rozmer. Hrali sme kolmo k súperovej bráne, dobre sme si otvárali krídelné priestory a odtia? prichádzali kvalitné finálne prihrávky. Najskôr vyrovnal na 2:2 po peknej akcií Su?u Dávidík a potom hostia s ve?kou dávkou š?astia nášmu tlaku odolávali. Viacero tutoviek skon?ilo na bránkovej konštrukcií alebo tesne ved?a. Rozhodnutie a príval emócií priniesla až posledná minúta, ke? exportný gól z trestného kopu dal Farský. Chlapci ve?kou túžbou a zvýšenou kvalitou v druhom pol?ase išli jasne za ví?azstvom. Patrí im moja pochvala."

zdroj: MŠK Žilina