12.8.2005

MŠK Žilina - Austria Viede? 1:2 (1:0)

Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Pohára UEFA s rakúskym tímom Austria Viede? 1:2 (1:0). Skóre stretnutia otvoril po chybe kapitána hostí Dospela v 40. minúte Ivan Bartoš. O vyrovnanie sa postaral už v nadstavenom ?ase slovenský legionár v drese hostí Filip Šebo a dokonalý obrat zariadil ?alší striedajúci hrá? Roland Linz.

Duel v dyme po bengálskych oh?och za?ali aktívnejšie domáci hrá?i. Z úvodnej snahy však vy?ažili iba jednu šancu v 8. min, ke? po Bar?íkovom centri Pekarík v záklone hlavi?koval nad bránku. V ?alšom priebehu už taktovku súboja prevzali futbalisti Austrie. Ako prvý brankára Königa vystrašil nórsky úto?ník Rushfeldt, ktorý však po rohu Sionka mieril ved?a. Hostia s deviatimi legionármi v základnej zostave zatla?ili Žilin?anov na ich polovicu, žlto-zelení sa dlho spoliehali iba na protiútoky. V 19. min vypálil z priameho kopu štip?avú delovku Kiesenebner a to?iacu sa loptu König s námahou vyrazil na roh. Následne po akcii Rushfeldta prekopol ?eh zblízka bránku. Do šestnástky Žiliny lietali nebezpe?né centre a v 26. min si domáci fanúšikovia vydýchli po zaváhaniach Koniga. Domáci gólman sa však vyznamenal po polhodine hry, ke? v poslednej chvíli vypichol loptu Papacovi, ktorý sa po peknej kolmici ocitol sám za obranou MŠK. Žilin?ania predviedli peknú akciu až pä? minút pred prestávkou a paradoxne sa hne? tešili z gólu. ?išovský sa individuálne presadil na pravej strane a poslal center do šestnástky. Gottwald dobrú prihrávku ešte nezužitkoval, ale Dospel nepochopite?ne prihral vo?nému Bartošovi a ten prestrelil brankára Sáfára - 1:0.

Po zmene strán oživil hru Austrie striedajúci Linz, ktorého strelu v 51. min likvidoval Konig. Domáci sa snažili odpoveda? ?išovského zblokovaným pokusom a Doležajovou prízemnou strelou z priameho kopu, ktorá skon?ila ved?a Sáfárovej svätyne. V druhom pol?ase Žilin?ania vyrovnali hru a ?astejšie sa dostávali pred šestnástku súpera. Zvýši? náskok sa však nepodarilo Bartošovi ani Bar?íkovi, ktorých strely nemali presnos?, alebo potrebnú razanciu. V 72. min sa na druhej strane pripomenul fyzicky dobre vybavený Nór Rushfeldt, jeho pokus z hranice šestnástky domáci brankár chytil. Desa? minút pred koncom sa na trávniku objavil v drese Austrie aj Slovák Filip Šebo. Bývalý hrá? Petržalky mohol v 85. min vyrovna?, jeho strelu však König bravúrne vyrazil na roh. Reprezentant Slovenska do 21 rokov sa do?kal v prvej minúte nadstaveného ?asu, ke? zblízka dorazil do siete priamy kop Lasnika. Šokovaných Žilin?anov zrazil na kolená tesne pred kone?ným hvizdom Linz - 1:2.

Hlasy trénerov:

Karol Pecze (tréner Žiliny): "Tesne po zápase sa mi výsledok javí ako zlý sen. Dnešný duel mal ve?mi dobrú úrove?, hoci Austria mala dobré šance najmä v prvom pol?ase, viacmenej sme do 90. minúty kontrolovali hru. Po strelenom góle a trpezlivej hre sme mohli dosiahnu? to, ?o sme chceli. Ke? sa zdalo, že uspejeme, dve centrované lopty a zaváhanie obrany, nám urobili škrt cez rozpo?et. Pred odvetou máme ve?mi ?ažkú pozíciu."

Peter Stöger (šéftréner Austrie): "Myslím si, že sme videli dobré stretnutie. V prvom pol?ase sme si vytvorili viacero dobrých šancí, ktoré sme nevyužili. Futbal je však nevyspytate?ný, súpera sme možno práve tým dostali na ko?a. Pri inkasovanom góle sme si vybrali slabšiu chví?ku. V závere som už neveril, že dokážeme oto?i? zápas. Zvrat priniesol príchod Filipa Šeba. Šance na postup vidím ako reálne."

Hlasy hrá?ov:

Zdeno Štrba (stredopoliar Žiliny): "Odohrali sme dobrý zápas, záver sme však nezvládli. Je zahanbujúce dosta? dva góly v nadstavenom ?ase. Do odvety ešte ni? nie je stratené. Vo futbale je všetko možné."

Ivan Bartoš (strelec gólu Žiliny): "Prehrali sme si vyhratý zápas. Neviem, ?omu to pripísa?, asi zlej koncentrácii. Šanca do odvety je malá, môže sa však sta? všeli?o. Pri mojom góle som mal š?astie, odrazila sa ku mne lopta a ja som ju poslal do siete. Bohužia?, na ví?azstvo to nesta?ilo."

zdroj: MŠK Žilina