8.8.2007

Slavia o prenose s ?T ani nerokovala, tvrdí O. ?erný

Odvetný duel 2. predkola futbalovej Ligy majstrov Slavia Praha - MŠK Žilina neuvidia televízni diváci v ?esku a ani na Slovensku.

Stredajší odvetný duel 2. predkola futbalovej Ligy majstrov Slavia Praha - MŠK Žilina neuvidia televízni diváci v ?esku a ani na Slovensku. ?eská televízia (?T) síce mala záujem o prenos z tohto duelu, ale Slavia s ?ou nepred?žila zmluvu o vysielaní jej zápasov z európskych pohárových sú?aží. Pod?a predstavite?ov pražského klubu však ?T ponúkla za priamy prenos iba symbolických 1000 ?eských korún. "?eská televízia za stretnutie Slavia - Žilina nijaké peniaze neponúkala, pretože rokovania o cene za tento zápas sa vôbec neuskuto?nili. Slavia Praha síce iniciovala pred?ženie zmluvy, ktoré sa od roku 1998 predlžuje vždy po troch rokoch, ale napokon ju nepodpísala, a preto ju ?T považuje za neplatnú," uviedol šéfredaktor športu ?T Otakar ?erný v rozhovore pre internetový server DigiZone.cz. Na televíznych obrazovkách sa neobjavil ani minulotýžd?ový prvý duel 2. predkola LM Žilina - Slavia (0:0). Pod?a STV, ktorá mala záujem o výrobu signálu, podmienky na štadióne pod Dub?om neboli vhodné na prenos. Toto zdôvodnenie však vedenie žilinského MŠK odmietlo a oznámilo, že všetky podmienky boli v súlade s normami UEFA. Skuto?nou prí?inou neodvysielania duelu bola pod?a Žilin?anov údajne nízka cena, ktorú STV ponúkla za práva na prenos.

(SITA, bg;ru),© 2007, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.