Fotogaléria:

Fotogaléria
8.8.2007

Slavia Praha - MŠK Žilina 0:0, 4:3 na pokutové kopy

Slavia postupuje po penaltovom rozstrele, Žilina skon?ila v Lige majstrov po dramatickom zápase.

Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2007/08. V stredajšej odvete 2. predkola tejto najprestížnejšej európskej klubovej sú?aže pod?ahol slovenský majster na štadióne Evžena Rošického na pražskom Strahove domácej Slavii až na strely zo zna?ky pokutového kopu 3:4. Dramatický súboj rozhodol v šiestej sérii jedenástkového rozstrelu domáci kapitán Vl?ek, zatia? ?o hos?ujúci Vomá?ka svoj pokus nepremenil. V riadnom hracom ?ase aj po pred?žení 2x15 minút sa stretnutie skon?ilo rovnako ako pred týžd?om v Žiline 0:0.
Za vytrvalého daž?a sa hral na Strahove po?as vä?šiny zápasu futbal výbornej úrovne s množstvom šancí na oboch stranách. Slavia mala najmä po pol?asovej prestávke a v pred?žení viac z hry a napokon sa zaslúžene tešila z postupu do 3. predkola, kde ju ?aká dvojzápas o postup do hlavnej fázy proti holandskému Ajaxu Amsterdam.

ŽK: 40. Šmicer, 80. Necid (obaja Slavia), rozhodovali: Gomes - Pimenta, Trigo (všetci Portug.), 11 222 divákov

Zostavy:
Slavia:
Vaniak - Kraj?ík, M. Suchý, Brabec, D?íž?al - Tavares - Kalivoda (97. Volešák), Šmicer (79. Švec), Janda - S. Vl?ek, Šenke?ík (70. Necid)
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomá?ka, Pe?álka, Leitner - Zdeno Štrba - Breška (116. Vladavi?), Devátý, Jež - Lietava (55. Styvar), Porázik (74. Belák)

Vomá?ka - 4:3, prestrelil - koniec

Žilin?ania za?ali odvetu dvojsúboja o Ajax bez rešpektu. V úvodných šiestich minútach sa troma streleckými pokusmi prezentoval Jež, ale ani raz nenamieril presne. Na domácej strane odpovedal pokusom ved?a bránky z 20 m slovenský reprezentant Kraj?ík. Svižnú úvodnú štvr?hodinku na Strahove zakon?il nepresnou hlavi?kou kapitán Slavie Vl?ek. V 17. min po faule na Devátého aktívny Jež zahrával priamy kop a prinútil Vaniaka vyrazi? loptu pred seba. Výbornú polhodinu slovenského majstra zakon?il Devátý v dobrej pozícii slabou strelou ved?a pravej žrde. Vzápätí mohlo v strahovskom daždi gólovo zahrmie? na druhej strane, ale nebezpe?ný center Kalivodu neusmernil Šenkerík za Kuciaka. V nasledujúcich minútach sa práve slovenský gólman dvakrát vyznamenal. Najprv vyrazil krásny volej Vl?eka a po chvíli riskantným vybehnutím mimo šestnástky odkopol tomu istému hrá?ovi loptu z nohy. Prvý pol?as solídnej úrovne uzavreli nepresnými pokusmi na domácej strane Šmicer a na hos?ujúcej Porázik.
Slavia dala všetko do úvodu druhého dejstva. V 47. min sa dobre hrajúci Vl?ek rútil sám na Kuciaka, ale neprekonal ho. Z ve?kého tlaku vy?ažili domáci v rozpätí troch minút štyri rohy a peknú hlavi?ku D?íž?ala, no Kuciak bol opä? skvelý. V 57. min prispela k strhujúcemu tempu nakrátko aj Žilina. Po akcii Brešku a striedajúceho Štyvara sa dostal k lopte v dobrej pozícii Porázik, ale príliš dlho váhal a napokon bol z toho len prvý a jediný roh hostí v zápase. Po hodine hry tlak "zošívaných" opä? narástol. Pozornos? Kuciaka vyskúšali Janda a Vl?ek a hlavi?ka Šenke?íka skon?ila po peknom centri Vl?eka nad bránkou hostí. K slovu sa vpredu dostali aj Žilin?ania. V 75. min Devátý zakon?il pekne, ale slabo. O štyri minúty neskôr sa Štyvar unáhlil, lebo namiesto vylepšenia pozície strie?al spoza šestnástky len do stredu bránky. V 86. min sa po dlhom ?ase prezentoval peknou akciou Breška, ale jeho jedovke chýbali centimetre. A ke?že neskôr desiaty ani jedenásty roh Slavie ku gólu neviedli, stretnutie sa z riadneho hracieho ?asu posunulo do pred?ženia.
V prvej nadstavenej pätnás?minútovke mala pod?a predpokladov navrch Slavia. V 96. min pálil na Kuciaka striedajúci Necid, o tri minúty neskôr Volešák. V oboch prípadoch žilinský gólman vyrážal na roh. To isté sa zopakovalo aj v 105. min, ?iže strela Volešáka, úspešný zákrok Kuciaka a následný roh domácich. So za?iatkom druhého pred?ženia sa ?oraz viac hra spoma?ovala, futbalovú krásu nahradila únava. V 114. min mohlo prís? rozuzlenie strahovskej drámy. Štrba fauloval tesne za šestnástkou Vl?eka, rozhodca nariadil priamy kop, ale Volešák z ideálnej pozície trafil iba do dobre pripraveného žilinského múru. Zvyšných pár minút pred?ženia sa už len dohrávalo a ve?ké finále obstaral pred pol dvanástou v noci jedenástkový rozstrel. Aj v ?om sa odohrávala dráma. Slavia viedla už 2:0, Žilina vyrovnala na 2:2 aj 3:3. Napokon rozhodla šiesta séria a úspešný pokus domáceho kapitána Vl?eka, na ktorý hos?ujúci Vomá?ka odpovedal len prestrelením Vaniakovej svätyne.

zdroj: MŠK Žilina