6.11.2007

MŠK Žilina - FC Nitra 2:2 (2:0)

Výborne rozohratý zápas nedokázali domáci privies? do ví?azného konca a v 4. kole prvého zápasu Slovenského pohára len remizovala na domácom ihrisku s FC Nitra. Odveta je v Nitre 5.12.2007

Leitner Vladimír 73'
Góly: 4. Tesák, 42. Jež - 57. Gruber, 90.+ Babic, ŽK: 83. Tesák - 73. Gruber, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Likavský, 1564 divákov

Zostavy:
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomá?ka, Szórád, Tesák - Zd. Štrba - Breška, Devátý, Jež - Štyvar (63. Lietava), Porázik (73. V. Leitner)
Nitra: Tujvel - ?eman, Martin Tóth, Karlík, ?atko - Šimon?i? - Grajciar (46. M. Kostoláni), Babic, Gruber, M. Farkaš (90. Machovec) - ?urgali (46. Vrána)

Domáci za?ali zápas excelentne. Hne? v 4. minúte kopali prvý roh, Jež našiel  ideálne  Tesáka , ktorý z voleja asi z 25 m vymietol ?avý horný roh Tujvelovej brány a svojim prvým gólom v sezóne otvoril skóre pohárového zápasu. Žilina na?alej hrala aktívne, celý pol?as bola lepšia, úto?nejšia, mala viac z hry a Kuciak vlastne ani nemal prácu. Nitra si v prvom pol?ase nevypracovala vážnejšiu šancu. Naopak  Žilina si ich vytvorila nieko?ko. Porázikova strela na bránu, v 21. min. zas Štyvar nastrelil Tujvela,lopta sa od neho odrazila k Breškovi, ten však zaváhal. V 26. minúte zas Porázik našiel Brešku v 16ke, ten chcel hlavou  prekona? brankára, ale Tujvel jeho koníka vystihol.V 42. minúte po presnej prihrávke Brešku hlavou prestrelil Tujvela Jež, 2:0. Domáci odchádzali do kabín spokojní.

V druhom pol?ase za?ali domáci, ke? v 47. minúte poslal strelu na Tujvela Devátý, ten bol však pozorný.  V 57. minúte však žilinská obrana akoby prestala hra? a Gruber presne hlavi?koval a strelil kontaktný gól 2:1. Hra sa presunula viac do stredu po?a, Žilina si vytvorila opä? šance po centroch Ježa i Devátého. Namiesto udržania priaznivého stavu prišiel v nadstavenom ?ase úder pre domácich. Po rýchlom prechode Nitry do útoku sa rútili traja hrá?i na dvoch obrancov, Kostoláni vystrelil, Kuciak loptu vyrazil a Babic dorazil loptu za jeho chrbát a vyrovnal. Následne rozhodca odpískal koniec zápasu.

Odveta je na programe v stredu 5. decembra v Nitre. Ešte pred tým, teda v pondelok 26. novembra o 20.00 odohrá MŠK na štadióne pod Zoborom zápas Corgo? ligy

Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Už v prvom pol?ase malo by? rozhodnuté, ale po zmene strán sme dostali zbyto?né góly. V 90. minúte nemôžeme hra? vabank a dosta? gól. Verím však, že sme schopní v Nitre vyhra?."

Pavel Hapal (tréner Nitry): "S výsledkom sme spokojní. Chceli sme uhra? prijate?ný výsledok do odvety, ?o sa nám aj podarilo. Prvý pol?as bol z našej strany zlý. V druhom dejstve sme však spresnili prihrávky, nestrácali zbyto?ne lopty a podarilo sa nám vyrovna?. Sme si však vedomí, že Žilina je silný súper a dokáže vyhra? aj vonku."

zdroj: MŠK Žilina