Ktorý hráč z akadémie MŠK Žilina vás počas zimnej prípravy v A mužstve najviac zaujal?

Adrián Kopičár (24%)
Ľubomír Gorelčík (26%)

FUTBALOVÁ AKADÉMIA MŠK ŽILINA

Futbalová akadémia MŠK Žilina sa nachádza v lokalite mestskej časti Žilina – Strážov , na hlavnom ťahu Žilina – Bratislava.

V areáli Fubtalovej akadémie sú ihriská s umelou trávou štvrtej generácie, ktoré sú v prevádzke počas celého roka. Majstrovské a prípravné zápasy tu hrávajú všetky kategórie FA a takisto areál využívajú počas zimnej prípravy aj hráči A – tímu MŠK Žilina.

Vo futbalovej akadémii sú zrekonštruované všetky priestory pre prácu mládežníckych trénerov , šatňe a kancelárske priestory .

Ubytovacie služby sú zabezpečované v devätnástich izbách s kapacitou 56 lôžok na dvoch poschodiach v ubytovni. Prevádzka je rozložená na dve poschodia. Všetky izby sú samostatne uzamykateľné. Celková kapacita ubytovne je 49 miest. Ubytovňa svojím výchovným programom školského zariadenia nadväzuje na výchovno-vzdelávaciu činnosť školy v čase mimo vyučovania a úzko spolupracuje s rodinou žiaka. Vytvára podmienky pre uspokojovanie individuálnych potrieb a záujmov žiakov prostredníctvom mimoškolských aktivít.

I. poschodie - Kapacita 27 miest
II. poschodie - Kapacita 22 miest
Spoločenská miestnosť – rozmer 150m2
Kuchynka – rozmer 10m2

FA má aj priestory pre regeneráciu, ktoré využívajú všetky mládežnícke kategórie MŠK Žilina.

K dispozícii je sauna, miestnosť pre odpočinok, regeneračný bazén, masáž.