Góly: 10., 26. a 60. Isaac, 30. Mišovič, 80. Maroš - 29. Hranica, 79. Vaľko
Hrdina - Baláž (17. Hornyák), Marušin, Habodasz (C), Tóth - Marko (75. Maroš), Koseček (85. Murár) - Kušnír, Božik (85. Kramár), Mišovič - Isaac (75. Spáčil)

MŠK Žilina
Badžgoň - Leitner (68. M. Oravec), Jaššo (C), Mynář - Hranica (75. Gomola), S. Javorček, Sy (60. Šnajder), Badjie - Kóša (75. L. Bortoli), Prokop (60. Jakubík), Vaľko
Zápasové menu

Nedeľný duel mladých tímov na Pasienkoch sľuboval ofenzívny futbal, čo sa aj potvrdilo. Od úvodu sme boli svedkami množstva šancí, s ktorými prišli aj góly. Žiaľ, padali skôr do našej siete. Slovan sa rýchlo ujal dvojgólového vedenia a napriek nášmu skorigovaniu sme šli aj do šatní s mankom o dva. Z kabíny sme priniesli dobrý vietor a snahu, no bez nebezpečenstva vpredu sme na body dnes pomýšľať nemohli. Domáci si to tak bez väčších problémov uhrali a ďalšími presnými zásahmi podčiarkli našu vysokú prehru 2:5.

Realizačný tím "B"-tímu Šošonov urobil v základnej zostave zopár zmien, no jej jadro ostalo podobné. V bráne dostal tentokrát priestor Jakub Badžgoň a do stopérskej trojice pribudol z "Áčka" Patrik Leitner. V strede poľa dostal po dlhšej dobe zapríčinenej aj zranením priestor od začiatku Mouhamed Sy a do ofenzívnej trojice sa vrátil z 19-tky František Kóša.

Stretnutie rezerv odštartovalo aktivitou na našej strane, no Samova Javorčekova strela letela vysoko nad. Aktívni boli aj domáci, najmä Mišovič na ľavej strane. Po jednom z jeho ťahov na bránu v 10. minúte sa lopta odrazila pred Isaaca a prehrávali sme. V súbojoch silný Vaľko sa opäť minút pretlačil cez obrancu až do zakončenia, sám zoči-voči gólmanovi ale pridlho váhal a nakoniec ani nevystrelil. Sľubne to vyzeralo, keď sa v súboji jedného proti dvom presadil technicky Kóša, Prokop ani Hranica ale priamo neohrozili Hrdinu v bráne. Neujala sa ani Kóšova strela z hranice pokutového územia, zblokovala ju domáca obrana. My sme hrali, Slovan strieľal góly. Vysokú efektivitu potvrdil v 26. minúte opäť Isaac, ktorý si nabehol na center na prednú tyč a Badžgoň bol bez šance. Našťastie, hneď vzápätí to zobral na seba Hranica, s loptou prešiel od polovice ihriska až pred šestnástku a krížnou strelou znížil - 1:2. Žiaľ, ani sme sa nestihli doradovať a belasí okamžite strelilo svoj tretí gól, individuálnu kvalitu predviedol proti našej obrane Mišovič. Súpera sme zavreli, no z obliehania sme nevyťažili takmer nič. A tak sme mohli byť radi, že Isaac po rýchlej a jednoduchej kombinácii nezavŕšil hetrik. My sme zareagovali rovnako, Vaľko nešťastne trafil spoluhráča pred ním. Až do polčase sa hralo zo strany na stranu, Mišovič sa dostal cez nášho obrancu a jeho strele nechýbalo veľa.

Po príchode zo šatní bolo na Šošonoch vidno chcenie so zápasom niečo urobiť. Chýbala nám však správna myšlienka a moment, ktorý by nás ešte viac nakopol. Belasí hrali to, čo im stačilo a podobne ako v prvom polčase boli prudko efektívni. V 60. minúte sa Isaac jednoducho presadil cez našu brániacu trojicu a zaknihoval hetrik. Na rad prišli aj viaceré striedania na oboch stranách a po nich akoby tempo hry o čosi opadlo. Slovan mal nahraté a my sme stále trápili v snahe niečo vymyslieť v ofenzíve. S blížiacim sa záverom sa nám otvárali priestory, kadiaľ zaútočiť, no snáď trikrát nás zabrzdilo ofsajdové postavenie. A tak sa v 79. minúte zdravo nasrdil Vaľko a bombou z diaľky vykresal iskierku nádeje - 2:4. Znovu sa však zopakovalo to isté, čo po našom góle. Okamžite domáci zaútočili a striedajúci Maroš technickým pokusom pridal piaty kus v našej sieti. Naďalej sme bojovali, dvakrát sa v dobrej situácii ocitol Gomola, Hrdinu neprestrelil ani raz. Záver už góly nepriniesol, a tak odchádzame z hlavného mesta s prehrou 2:5.

O týždeň nás tentokrát čaká domáci súboj MONACObet ligy. V tradičnom čase v nedeľu od 10:30 hod. privítame na Štadióne MŠK Žilina súpera z Kopaníc - Spartak Myjava.

HLASY PO ZÁPASE
Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Netreba hľadať chyby inde, iba v nás. Dnes to bol asi náš najhorší výkon v celej sezóne. Musíme sa na to pozrieť detailnejšie, pretože sme nezačali zle. Mám pocit, že sme to nezvládli v hlavách. Súperovi gratulujem k výsledku, bol nebezpečný z protiútokov a vysoko efektívny. My musíme ukázať v defenzíve podstatne viac ako dnes. V našej hre sa vyskytlo množstvo nepresností, zdolali sme sa sami. Po strelených góloch sme ihneď vzápätí inkasovali, čo sa nám stávalo aj v predošlom ročníku. Asi sa musíme vrátiť k základom, lebo dnes môžeme označiť náš výkon ako hanbu. Určite pomôže zvýšený hlas i uvedomenie si, kde sme a kam smerujeme. Treba sa vrátiť nohami pevne na zem a začať "od podlahy"."
Timotej Hranica, obranca MŠK Žilina B
"Dnes sme zlyhali v defenzíve, veľa individuálnych chýb, napokrytie hráčov v šestnástke. K tomu nedôraz, málo vyhratých súbojov. Vpredu sme nepremenili šance. To všetko sa podpísalo pod vysokú prehru. V prvom polčase sme držali loptu a zároveň dostávali góly. Súper nás vytrestal prakticky zo všetkého, a preto to skončilo tak, ako to skončilo. Zároveň sme boli nekoncentrovaní po strelených góloch, kedy sme hneď inkasovali. Dnešok je ideálnym príkladom na poučenie sa."