V druhom zápase po?as zimnej prípravy jasné ví?azstvo zverencov trénera Nemca.

2.prípravný zápas:

Góly:  15. Miljutina, 17. Omovi, 43. ?uratný, 78. Pu?ek, 90 z 11m. Jasenovský.

Zostava: Bajza (46. Holec) - Pu?ek, Kopi?ár, ?uratný, Hancko - Lup?o, Tlachá?, ?urica - Jasenovský, Omovi, Miljutina - striedali Šmehíl, Žilák.

Na ?ažkom teréne sa podarilo žlto-zeleným streli? až 5 gólov a mohlo by? ove?a viac. Všetko za?al už v 15. minúte Miljutina, ktorý dostal z ?avej strany dobrý center a nemal problém zakon?i?, 0:1. Onedlho prichystal Pu?ek center z pravej strany a v pokutovom území ukázal dôraz Omovi a bolo už 0:2. Následne sa zaskvel domáci brankár, ke? chytil tri ?isté šance žilinskej rezervy. Tesne pred prestávkou sa najlepšie zorientoval po štandardke stopér ?uratný a jeho strela skon?ila v sieti, 0:3.

V druhom pol?ase sám pred bránou nedal Pu?ek, Hanckovu hlavi?ku zázra?ne chytil domáci brankár a v 58. minúte si ?uratný strelil vlastný gól po nedorozumení s brankárom Holecom, 1:3. Napokon sa Pu?ekovi podarilo strelecky presadi? a pomedzi nohy brankárovi T?inca zvyšoval už na 1:4. Závahanie v obrane využili domáci na strelenie druhého gólu v 82.minúte, 2:4.  Kone?ný výsledok pe?atil z pokutového kopu Jasenovský  a upravil na 2:5.

?uboš Berešík, asistent trénera: " Hralo sa na ?ažkom teréne, mokrý sneh bol nebezpe?ný pre obe strany. Dobre pre pressovali a prakticky T?inec v prvom pol?ase nepustili za polovicu ihriska.  V druhom pol?ase sme chceli drža? náš herný trend, súper za?al vyššie napáda? a v prechodovej fáze bol nebezpe?ný, pri?om hral kolmo dopredu, z ?oho sme dostali i dva góly. Celkovo sme odohrali kvalitné stretnutie a zaslúžene sme vyhrali."

zdroj: MŠK Žilina